Oppo A3 Pro dünya çapında satışa çıkıyor

Oppo, bu yılın Nisan ayında Çin pazarına A3 Pro adlı orta segment bir akıllı telefon sundu. Şimdi, Hindistan’ın BIS sertifikasyon platformunda CPH2667 model numarasıyla bir telefon göründü. Google Play Console listesi sayesinde bu cihazın Oppo A3 Pro olduğunu biliyoruz.

Oppo A3 Pro 5G’nin küresel lansmanı yaklaşıyor gibi görünüyor. CPH2639 model numaralı Oppo A3 Pro, Birleşik Arap Emirlikleri Telekomünikasyon ve Dijital Hükümet Düzenleme Kurumu (TDRA) ve Endonezya’nın SDPPI sertifikasyon platformlarında da ortaya çıktı. Bu, cihazın dünya genelinde piyasaya sürülmesinin yaklaştığına işaret ediyor.

Son zamanlarda görülen BIS listesi, cihazın özelliklerini açıklamasa da, Çin’deki versiyonu temel alarak bazı tahminlerde bulunmak mümkün. Çin versiyonu, FHD+ çözünürlüğe sahip 6.7 inç kavisli AMOLED ekranla geliyor. Bu panel, manuel modda 500 nit, yüksek parlaklık modunda 800 nit ve lokal tepe parlaklıkta 950 nit parlaklığa ulaşabiliyor. Ayrıca ekrana gömülü bir optik parmak izi okuyucusu bulunu

yor. Arka tarafta, 64 MP ana kamera ve 2 MP derinlik sensörü yer alırken, ön tarafta 8 MP’lik bir selfie kamerası bulunuyor.

Oppo A3 Pro, MediaTek Dimensity 7050 yonga setine sahip. Bu yonga seti, 2.6 GHz hızında çalışan iki Cortex-A78 çekirdeği ve 2.0 GHz hızında çalışan altı Cortex-A55 çekirdeği içeriyor. Geekbench CPU testlerinde cihaz, tek çekirdekli testte yaklaşık 900 ve çok çekirdekli testte yaklaşık 2300 puan alıyor. Grafik birimi olarak ise Mali G68 GPU yer alıyor.

Telefon, 67W SuperVOOC şarj desteği sunan 5000mAh bir batarya ile donatılmış. Cihazın dikkat çeken özelliklerinden biri de IP69 toz ve su direnci sertifikası; bu sertifika genellikle sadece üst segment telefonlarda bulunuyor.

Telefonun Çin dışındaki fiyatı henüz doğrulanmadı. Ancak, Çin’deki fiyatlarına bakıldığında, 8GB+128GB, 12GB+256GB ve 12GB+512GB versiyonlarının sırasıyla yaklaşık 275 dolar, 300 dolar ve 345 dolar olduğu görülüyor. Küresel versiyonun hafıza ve depolama kombinasyonları Çin versiyonundan farklı olabilir. Cihazın küresel pazarda ne zaman satışa sunulacağıyla ilgili bilgiler geldikçe paylaşacağız. Oppo A3 Pro’nun bu özellikleri ve uygun fiyatıyla dikkat çekeceği kesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir